Uwielbiasz ruch na świeżym powietrzu? Chcesz wzmocnić swoją odporność i wyrzeźbić sylwetkę? A może pragniesz poznawać najbliższą okolicę i odkrywać nowe, nieznane dotąd miejsca i dzięki temu poprawiać samopoczucie i zwiększać komfort psychiczny? Nieważne, co Tobą kieruje, rozwiązanie jest jedno: jazda na rowerze!

Jednak aby aktywność ta była prawdziwą przyjemnością i sprawiała wiele satysfakcji, warto najpierw wybrać odpowiedni model. Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie, zastanów się, gdzie i jak często będziesz go używać.

Obecnie możemy przebierać w modelach rowerów, dlatego warto określić swoje preferencje: czy rower będzie używany sporadycznie, czy często? Czy planujesz uprawiać na nim sport, czy ma raczej służyć do celów rekreacyjnych? Czy będziesz jeździć przede wszystkim po ścieżkach rowerowych w mieście, czy może marzą Ci się wycieczki po bardziej wymagającym terenie?

Nie musisz się ograniczać – z pomocą przychodzi marka Romet. Spójrz, jaki masz wybór!

Rower górski

Określany również jako MTB (mountain terrain bike) charakteryzuje się dość solidną, ciężką ramą i grubymi oponami umożliwiającymi jazdę po bezdrożach. Wyposażony jest w amortyzowany widelec. Ze względu na swoją wytrzymałość i uniwersalność świetnie sprawdza się również w mieście.

Rower szosowy

Służy przede wszystkim do jazdy sportowej po powierzchniach gładkich i drogach asfaltowych. Rama jest bardzo sztywna, lekka i pozbawiona amortyzacji. Rower posiada duże koła z wąskimi oponami i zagiętą kierownicę poprawiającą aerodynamikę.

Rower trekkingowy

To swoiste połączenie szosówki i górala – typowo turystyczny rower wyposażony w błotniki, bagażnik i dynamo. Opony są nieco szersze niż w rowerze szosowym i węższe niż w górskim. Idealnie sprawdzi się na asfaltowych drogach oraz ubitych ścieżkach.

Rower miejski City

To coraz bardziej popularny typ roweru w Polsce. Konstrukcja ramy ułatwia wsiadanie, a także pozwala zachować wyprostowaną sylwetkę podczas jazdy. Rowery miejskie bardzo często wyposażone są w dodatki zwiększające komfort użytkowania: błotniki i bagażnik, a także koszyk na kierownicy, osłonę łańcucha, stopkę i oświetlenie.

Rower elektryczny

Jest wyposażony w silnik elektryczny oraz akumulator. Takie wspomaganie można zamontować nie tylko w rowerach miejskich czy trekkingowych, ale także np. górskich. W tym wypadku nadal trzeba wywierać nacisk na pedały, choć wyzwala on więcej energii.

BMX

To rower wyczynowy: stworzony do wykonywania trików na specjalnie przygotowanych torach oraz w warunkach miejskich. Jego cechą charakterystyczną są małe koła, postawiona prawie pionowo kierownica oraz pegi, tj. rurki ułatwiające triki.

Bez względu na to, jakimi ścieżkami podążasz, nie zastanawiaj się dłużej – zbierz wyjątkową ekipę przyjaciół i rusz w drogę, by poznawać zarówno nieznane dotąd zakątki, jak i te swojskie, ale odmienione przez urokliwą jesień – to już ostatnia okazja do skorzystania z tej wyjątkowej aktywności w tym roku!