Niska temperatura, ale nie w domu…

Przed nami chłodny, melancholijny okres. Niezbędne będą ciepłe ubrania, koce, a także przytulne i pełne ciepła wnętrza naszego domu. Nie ulega wątpliwości, że zarówno dobór designu lampy jak i barwy światła to dwa równie istotne elementy. Zimową porą większość czasu spędzamy w domowym zaciszu, zatem niezbędne będą też wygodne, designerskie meble. Dobór odpowiedniego oświetlenia może okazać się prawdziwym wyzwaniem, natomiast wiadomo jak męczące i frustrujące jest tylko jedno źródło światła, tym bardziej jeśli to źródło daje bardzo chłodny odcień.

Wyszliśmy temu naprzeciw i oprócz odpowiedniego, ciepłego i dobrze dobranego oświetlenia, stworzyliśmy piękne, designerskie i nowoczesne lampy, które dopasują się do każdego zakątka Twojego domu. Modna lampka na pięknym stoliku nada wnętrzu prawdziwego charakteru, a designerski żyrandol sprawi, że wnętrze sprawi wrażenie niesamowicie luksusowego. W połączeniu z komfortowym i równie designerskim wypoczynkiem nasze pomieszczenie będzie idealnym azylem na zimowe dni i noce.

Jak dobrać lampy do pory roku?

Centralną częścią każdego pomieszczenia, głównie salonu, są lampy sufitowe. Zatem wyjątkowo ważne jest dobranie tam odpowiedniego oświetlenia, które nie doprowadzi do dyskomfortu podczas patrzenia wprost na żarówkę. Istotnym jest, aby światło łagodnie oświetlało sufit, ale także aby lampa była odpowiednio skomponowana z resztą pomieszczenia. A więc dobra lampa to nie tylko odpowiednie rozświetlenie i funkcjonalność, ale także piękny design. Estetyka i piękna barwa światła przyniosą ze sobą wyjątkowy nastrój i rozgrzeją nie tylko wnętrze, ale też atmosferę – zwłaszcza w zimne, deszczowe dni. W pomieszczeniu dla gości czy salonie powinniśmy zadbać też o wygodę i pełen komfort, a więc zimową porą z pewnością zdecydujemy się na ciepłe koce, jak również zapewniającą pełen komfort kanapę tapicerowaną natomiast latem świetnie wpasuje się skóra; doda ochłody w upalne dni, ale też zapewni luksus i design.

Dopełnienie dodające nastroju

Równie istotne pozostają oświetlenia punktowe, czyli takie, które spełnią rolę dodatkowego oświetlenia, np. lampka do czytania, lampy na stolik kawowy. Dobór tego typu oświetlenia jest równie istotny, ponieważ to głównie on wprowadza prawdziwy klimat pomieszczenia. Tego typu oświetlenie dobrze wpłynie również na koncentrację przy pracy, a także będzie idealnym wyborem dla osób wymagających pełnego skupienia i precyzji. Lampy punktowe muszą mieć odpowiednią moc i temperaturę, tak aby były przyjazne dla wzroku.

Lampy nastrojowe to chyba ulubiony rodzaj lamp wielu z nas. Tego typu oświetlenia sprawdzają się w sytuacjach, kiedy tak naprawdę panuje półmrok, ale idealnie wpasuje się delikatne,  ciepłe światło. W tego typu momentach doskonałe będą subtelne, nowoczesne kinkiety lub designerskie listwy ledowe, w których to dodatkowo można regulować intensywność światła. Nie ulega więc wątpliwości, że oprócz intensywności naświetlenia ważnym jest także dobór odpowiednich, designerskich lamp, a one stworzą idealny klimat.

Wieczór z lekturą w pełni komfortu

Znajdzie się też coś dla bardzo zapracowanych albo po prostu dla moli książkowych. Żeby praca albo wieczorny, jesienny nastrój był dostatecznie przyjemny, należy zadbać o wystrój i naświetlenie kącika czytelnika. Dla miłośnika literatury zapewne bardzo istotny jest wygodny, najlepiej tapicerowany fotel, w którym to spędzi czas na lekturę, ale nie należy zapominać też o komfortu dla oka. Zatem idealnie sprawdzą się tu designerskie lampki nocne tudzież modne lampy stojące, które zapewnią komfort podczas lektury oraz przyczynią się do pięknie zaprojektowanego wnętrza.

Zatem zimową porą najczęściej decydujemy się na ciepłe oświetlenie, mnóstwo świeczek, choinkowych żarówek. W tym okresie słowo „pstrokaty” przybiera inne znaczenie; co innego latem, kiedy dzień jest długi i możemy cieszyć się światłem słonecznym. A wiadomo, zimowe dni to krótkie dni. Istnieje spora różnica w doborze oświetlenia zimą a latem. Przed nami okres zimowy, zatem aby ocieplić atmosferę i wnętrze, powinniśmy odpowiednio dobrać oświetlenie dla naszego domu.

Światło ma spory wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie i z pewnością jego wybór zależy od pory roku. Teraz stanowczo powinniśmy skupić się na barwach ciepłych, aby dodać nastroju do wieczoru pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Z drugiej strony, zimne światło idealne będzie dla pobudzenia umysłu, a także pełnego skupienia.