Uwielbiasz gry komputerowe? Spędzasz długie godziny w wirtualnej rzeczywistości, pokonując kolejne przeszkody i realizując misje? A może po prostu cenisz wygodę podczas wielogodzinnego siedzenia przy biurku? To z myślą o Tobie powstały fotele gamingowe!

Czym różnią się od zwykłych krzeseł biurowych? Czy warto w nie zainwestować? Na co zwrócić uwagę, decydując się na ich zakup? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Co warto wiedzieć?

Osoby poszukujące fotela, w którym będą spędzać nawet kilkanaście godzin dziennie, w większości stawiają na wygodę. Coraz częściej decydują się zatem na modele gamingowe, które utrzymują sylwetkę w optymalnej pozycji, zapewniając odpowiednie podparcie pleców i karku, a przy okazji posiadają szerokie regulowane siedzisko, podłokietniki oraz wysoki zagłówek dla odpowiedniej ergonomii, dzięki czemu są bardzo komfortowe i funkcjonalne.

Na co zwracać uwagę?

Decydując się na zakup idealnego fotela, warto przeanalizować własne potrzeby i oczekiwania, a także zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Oto niektóre z nich.

Jakość konstrukcji i wykończenia

Fotel dla graczy powinien mieć konstrukcję kubełkową, która stanowi dobrą podporę dla całego ciała i gwarantuje wygodę. Musi być również wykonany z solidnego materiału, przykładowo ze stali, a wykończony skórą naturalną, ekologiczną lub materiałem tekstylnym. Ponadto warto zwrócić uwagę również na rodzaj wypełnienia, który nie odkształca się z biegiem lat i dzięki temu zapewnia niezmienny komfort użytkowania.

Oryginalny design

Inną zaletą foteli gamingowych jest sportowy, wręcz awangardowy design charakteryzujący się oryginalną kolorystyką oraz niebanalnymi dodatkami, przypominający fotele z samochodów wyścigowych ze względu na podobny kształt i rozwiązania konstrukcyjne. Ponadto krzesła takie często wyposażone są w podświetlenie LED (nierzadko zsynchronizowane z kolorystyką monitora, myszki czy klawiatury), głośniki czy poszycia prezentujące ulubionych bohaterów dla podkreślenia indywidualności charakteru użytkownika.

Funkcje i mechanizmy

Podstawową kwestią ergonomiczną jest odpowiednio wyprofilowanie siedzisko i oparcie dopasowane do użytkownika, a także poduszki pod odcinek lędźwiowy oraz wygodny zagłówek z opcją regulowania wysokości oraz blokadą nachylenia. Warto również zwrócić uwagę na funkcję TILT, czyli możliwość lekkiego bujania się, która doskonale odpręża, zapewniając chwilę wytchnienia i potęgując doznania relaksacyjne.

 

Fotel gamingowy obecnie staje się synonimem komfortu. Mimo iż został zaprojektowany z myślą o graczach spędzających długie godziny przed monitorem, coraz częściej jest doceniany również przez osoby pracujące przy biurku ze względu na bardzo szerokie modyfikacje ustawień poszczególnych elementów i udogodnienia pozwalające na rozluźnienie mięśni, a w konsekwencji – lepszą koncentrację.