Masz ochotę poszaleć na sportowo? Chciałbyś spróbować jakiejś nowej aktywności i spożytkować w ciekawy sposób ciepłe letnie popołudnia i wieczory? Wypróbuj hulajnogę! Nie ma znaczenia, ile masz lat – każdy może śmiało na niej jeździć i czerpać z tego wielką radość. Spróbuj… a nie będziesz mógł przestać!

Jeśli nie trzeba Cię już dłużej namawiać, to przed Tobą jeszcze jedno wyzwanie: wybór odpowiedniego sprzętu. Warto już na tym etapie zastanowić się, jak będziesz z niego korzystał: jeździł do pracy, spokojnie przemierzał dróżki w parku, a może trenował wyczynowo?

Bez względu na to, czego potrzebujesz, możesz być pewny, że znajdziesz coś dla siebie!

Rozpocznij więc już teraz swoją przygodę.

Od czego zacząć?

Przed zakupem hulajnogi warto się zastanowić, kto będzie z niej korzystał – dostępne są modele dla dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz jak będzie użytkowana: można zdecydować się na sprzęt rekreacyjny, sportowy lub turystyczny. Natomiast jeśli marzy nam się przemierzanie na hulajnodze ciągle innych dróg, odkrywanie nowych terenów, należałoby pomyśleć o zakupie modelu składanego, który z łatwością można przewozić w różnych środkach transportu.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim… na liczbę kół. Najpopularniejsze są hulajnogi z dwoma kołami, ale dostępne są również modele trój- lub czterokołowe. Te ostatnie zapewniają lepszą stabilność, jednak kosztem zwrotności. Warto zwrócić uwagę również na wielkość i twardość kół, ponieważ to właśnie te parametry w dużej mierze odpowiadają za właściwą przyczepność. Istotna jest też wytrzymałość materiałów i jakość wykonania.

Inną ważną kwestią jest napęd: przeważnie hulajnoga jest zasilana siłą mięśni, ale na rynku dostępne są także egzemplarze z silnikiem elektrycznym (lub rzadziej: spalinowym), które sprawdzają się przy pokonywaniu większych dystansów.

A może… rolki?!

Jeśli jesteś fanem hulajnogi, to znaczy, że nie boisz się wyzwań, więc i rolki są dla Ciebie! Co więcej – rolki są dla wszystkich! Jeśli masz zatem w domu pociechy chcące trenować ten sport, bez obaw możesz je zarazić swoją pasją. Na rolkach mogą bowiem jeździć już dzieci mające cztery lata.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Przy wyborze rolek dla najmłodszych warto pamiętać o tym, aby model rósł wraz z dzieckiem. Dzięki temu nie trzeba będzie co chwilę wymieniać sprzętu. Ważne, by był on wytrzymały, wykonany z wysokiej jakości materiałów i przede wszystkim wygodny.

Istotny jest również materiał, z jakiego wykonane są kółka: warto dobrać go w zależności od powierzchni, po której się najczęściej jeździ.

Nie można zapomnieć też o ochraniaczach: to one w dużej mierze zapewniają komfort psychiczny użytkownikowi rolek i pozwalają stopniowo intensyfikować trening, potęgując miłe doznania.

Bez względu na to, jaki sport wybierzesz, pamiętaj, by dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Tylko wówczas będziesz mógł czerpać prawdziwą radość z jazdy i niezwykłą satysfakcję z kolejnych pokonywanych kilometrów.

Udanej jazdy!